Čištění klimatizace

PORADÍME VÁM,  JAK SE STARAT O KLIMATIZACI, ABY VÁM SLOUŽILA CO NEJDÉLE…

JAK SE STARAT O KLIMATIZACI SVÉPOMOCÍ?

Kvůli běžnému čištění klimatizace nemusíte hned volat odborný servis – existuje celá řada věcí, které zvládne sám snad každý…

. . . . . . .

ČIŠTĚNÍ NÁSTĚNNÉ KLIMATIZACE PŘED SEZÓNOU

DOMÁCÍ ÚDRŽBA VNITŘNÍ KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY

Klimatizace je skvělé zařízení s nízkou spotřebou energie, ale jen pokud se o ni dobře staráte.

V případě, že je zanesená, nejenže 100% neplní svoji funkci, ale spotřebovává více energie než kdyby byla čistá a velmi rychle dochází k jejímu poškození. Zvýšené množství plísní a prachu ve vzduchu může navíc působit jako spouštěč alergií. Proto je třeba klimatizaci důkladně čistit a dezinfikovat.

 

PORADÍME VÁM JAK NA TO

 

Jak vyčistit filtr klimatizace
Nutnost údržby vždy záleží na prašnosti v místnostech, kde se klimatizace používá. Pokud vlastníte nástěnnou klimatizaci, je potřeba tak jedenkrát měsíčně vyndat prachové filtry a vymáchat je ve vodě s čistícím prostředkem. Celý vnitřek přístroje je pak dobré vysát a vyčistit od zbytků prachu. Nezapomeňte omýt i plastovou předfiltraci. Venkovní jednotka by se měla čistit alespoň dvakrát ročně. Využíváte-li klimatizaci i k topení – tedy s tepelným čerpadlem, měli byste ji zbavovat nečistot častěji.

 

Dezinfekce klimatizační jednotky
Většina nemocí se šíří v uzavřeném prostoru. Vzduch v interiérech je totiž pětkrát více znečištěn než ten venku. Dezinfekční přípravky dokážou z klimatizace odstranit bakterie, viry i plísně. Prostředek do přístroje aplikujete pomocí hadičky do nasávacích otvorů a trysek vypnuté klimatizace. Spustit ji opět lze za dvacet minut po použití.

 

Jak vyčistit výparník nástěnné klimatizace
K výparníku se dostává mnohem hůř než k filtrům. Nachází se totiž až za nimi. Pro běžnou údržbu stačí, když jej budete zbavovat nánosů nečistot pomocí speciálních čistících sprejů. Proto, aby se výparník nezanášel, je hlavní věnovat dostatečnou péči filtrům.

KONTAKTNÍ
FORMULÁŘ

Napište nám zprávu.
Rádi se Vám budeme věnovat.

    NAŠI PARTNEŘI